سئو بیرون صفحه

سئو بیرون صفحه

seo بیرون صفحه چیست؟

سئو بیرون صفحه مجموعه اقداماتی است که برای بهبود بخشیدن به رتبه بندی موتورهای جستجو در بیرون صفحه انجام می شود، سئو بیرون صفحه چگونگی درک سایر وب سایت ها و کاربران از یک وب سایت خاص را به ما نشان می دهد.وب سایت هایی که جامع هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند به عنوان منبع برای دادن بک لینک انتخاب می شوند، در واقع شما با ایجاد کردن لینک ها، می توانید نظر مثبت کاربران را به سمت سایت خود جذب کرده و از رقبای خود پیشی بگیرید. تصورکنید کاربری ازخواندن مطالب شما لذت برده باشد و آن را با دیگران به اشتراک بگذارد با این کار به موتورهای جستجو اعلام می کند این صفحه حاوی اطلاعات مفید و خوبی است و امتیاز وب سایت شما را بالا می برد.

معرفی انواع لینک:

 • لینک طبیعی: این لینک بدون هیچ عمل اضافی توسط خود مدیران سایت درست می شود.
 • لینک دستی: شامل مواردی مثل لینک دادن کاربران به وب سایت شما یا درخواست دادن برای به اشتراک گذاشتن مطالب شما.
 • لینک های خود ایجاد شده: روش هایی مثل اضافه کردن بک لینک در دایرکتوری آنلاین وفورم است. توجه داشته باشید که این روش ها گاهی به سمت روش های کلاه سیاه می رود پس حواستان باشد که جریمه نشوید.

نکات سئو بیرون صفحه

 1. تعداد دامنه هایی که ارجاع داده شده اند:
  هرچقدر تعداد لینک ها از سایت های خاص بیشتر باشد نرخ ترافیک ارگانیک شما افزایش می یابد و جایگاه شما در نتایج موتورهای جستجو بالا می رود
 2. میزان اعتبار و اطمینان لینک:
  هر چقدر میزان اعتبار صفحه لینک شده بیشتر باشد امتیاز بیشتری برای صفحاتی که به آن پیوند دارند به همراه می آورد. و در پیج رنک گوگل بسیار تاثیر گذار است
 3. anchor text: از دیگر موارد موثر بر سئو بیرون صفحه ancor text است انکر تکست به متنی گفته می شود که حاوی کلماتی است که قابلیت کلیک کردن دارند که برای ایجاد پیوند یک صفحه وب به صفحات دیگر شکل می گیرند و روی پیج رنک گوگل خیلی تاثیر گذارهستند.
 4. بر قراری ارتباط: زمانی که وب سایت های معتبر به سایت شما لینک می دهند یعنی یک امتیاز مثبت برای تضمین کردن کیفیت مطالب و کسب وکار شما، باید توجه داشته باشید که زمینه کاری این وب سایت ها مرتبط با کسب و کار شما باشد مثلا شما یک رستوران سنتی دارید و از یک وب سایت فروش مواد اولیه غذایی لینک دریافت می کنید.

مزایای سئو بیرون صفحه:

 1. افزایش رتبه بندی و بالا رفتن نرخ ترافیک .
 2. باعث افزایش پیج رنک می شود که امتیازی بین 0تا10 را در بر دارد
 3. قرار گرفتن درمعرض دید موتورهای جستجو، زمانی که سایت در رتبه بالایی قرار می گیرد نشان دهنده لینک های بیشتر، بازدید بیشتر و رسانه های اجتماعی بیشتر می باشد.
 4. Expertise,Authority,Trustworthness این مفاهیم ارتباط مستقیمی با سئو سایت دارند و گوگل به دلیل نقش بسیار مهمی که این مفاهیم در رتبه بندی ایفا می کنند آنها را معرفی کرده و به کار می گیرد.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *