• صفحه اصلی / تولید محتوا / تولید محتوای الکترونیکی
تولید محتوا الکترونیکی

تولید محتوای الکترونیکی

تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

منظور از محتوای الکترونیکی مجموعه ای است با هدف آموزش یک یا چند بخش از محتوای درسی و می تواند شامل تصاویر، متن، فیلم ها و صدا ها باشد. البته هرکدام از تصاویر و یا متون و یا انیمیشن های مرتبط با یک موضوع درسی جدا از مجموعه و به تنهایی را میتوان یک محتوای آموزشی به شمار آورد .

محتوای الکترونیکی آموزشی چیست؟

محتوای الکترونیکی مفهومی گسترده دارد و بطور کلی به هر نوع محتوایی که از طریق رایانه قابل مشاهده و انتقال باشد، محتوای الکترونیکی گفته می شود.

یک محتوای الکترونیکی در ابتدا باید یک الگوی طراحی خوب داشته باشد، که البته در اینجا منظور از طراحی، نقش و رنگ نیست ، بلکه مراحل ساخت مد نظر است و باید طوری طی شوند که ما را به هدف برساند.

دومین ویژگی یک محتوای الکترونیکی خوب رساندن ما به مخاطب هدف است.

هدف از تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

  • هدف از تولید محتوای الکترونیکی آموزشی حل تمرین بدون حضور شما توسط مخاطب است و اگر محقق شود شما به هدف خود رسیده اید.
  • گاهی هدف از تولید محتوای الکترونیکی آموزشی، یادگیری گام به گام است و اگر مخاطب موفق به یادگیری شود هدف شما محقق شده است.
  • گاهی هدف این است که محتوای الکترونیکی آماده کنید تا به جای پاورپوینت استفاده کنید. اگر این محتوای الکترونیکی بتواند برای شما مفید واقع شود به شما به هدف خود رسیده اید.

احتمالا تاکنون موضوعات مختلفی درباره آموزش مجازی و تعریف مفهومی آموزش الکترونیکی شنیده اید اما قطعا مزایای آموزش مجازی و ارزش افزوده حاصل از بکارگیری نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین ، بیش از هر موضوع دیگری برای علاقمندان به صنعت آموزش جذابیت دارد. یک سایت lms مناسب به شما کمک می کند سیستم مدیریت آموزشlms را به صورت موثر و با هزینه مناسب به کار گیرید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *