انواع سئو

انواع روش‌ های سئو چیست؟

برای این که به درک کاملی از مفهوم سئو برسید باید ابتدا روش‌‌های آن را بشناسید. سئو را می‌توان با روش‌های مختلفی انجام داد: کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری که هر کدام پیچیدگی‌های عجیب و غریبی دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما مانند متن، تصوير، پيوند و … مربوط ميشود. به طور کلی هر چيزی که در سايت خود بارگذاری مي‌کنيد مربوط به SEO On Page ميشود. اين روش پايه تمام تلاش‌های بهينه‌سازی میباشد چون بخشی است که شما بيشترين کنترل را روی آن داريد. هر تغييری را که شما در محتويات سايت خود ايجاد میکنید در نتايج جستجو تاثير خواهد داشت .پس خيلی مهم است که روش SEO On Page بدرستی قبل از روش SEO Off Page انجام گیرد.

سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايی انجام میگرفت، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايی است که در خارج از وب سايت شما انجام ميشود؛ اين شامل تمام چيزهايی است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندی بالای سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايی که از سايت‌های ديگر به سايت شما اشاره ميکنند) متمرکز ميشود بعد با استفاده از روش‌هايی که در خارج از وب سايت انجام ميگردد به بهينه‌سازی موتور جستجو می پردازد. SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئوکار برای دستیابی به پيوند دهندگان، اداره ميشود.

سئو کلاه – سفيد چیست ؟ (White Hat)

سئو کلاه – سفيد مجموعه تکنيک‌ها و روش‌هایی که از قوانين و راهنمايی های موتورهای جستجو تبعيت مي‌کنند، نام دارند. که اين به هیچ وجه به معنای فريب يا دستکاری موتور‌های جستجو و يا کاربران نيست. سئو کلاه-سفید را سئو اخلاقی نيز مینامند چون يا اجرای بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌های صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتايج موتور‌های جستجو استفاده ميکند.

سئو کلاه – سیاه چیست ؟ (Black Hat)

اصطلاح سئو کلاه – سياه مجموعه‌ای از دستورات دارد که جهت فريب، بازی و دستکاری الگوريتم‌های موتورهای جستجو برای بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار ميرود. بیاد داشته باشید که اين‌ روش‌ها غير اخلاقی بوده و توسط هيچ موتور جستجويی تاييد نميشود و بکارگيری اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را برای هميشه در بر خواهد داشت. البته انجام تاکتيک‌های سئو کلاه – سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهانی در نتايج جستجو شود ولی ميتواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *